Materiałem, z jakiego stworzymy piękne obiekty jest drewno.

Zerwał ci się gwint? Pękła ci śruba? Mało tego, pechowo, dowiedziałeś się, że śrubę trzeba specjalnie zamawiać z Wielkiej Brytanii, bo to calowy gwint? Będziesz wolny od takich zmartwień, o ile udasz się do fachowego tokarza. Toczenie takowych śrub, to duże wyzwanie, lecz z pewnością do zrobienia. Tokarki wprawiają w ruch obrotowy wszystko, co się w nich umieści. Lecz bądź bardzo ostrożny! Jeden niewłaściwy ruch a nóż, jaki odpowiada za obróbkę materiału pozostanie całkowicie bezwartościowym kawałkiem tworzywa.

W zacisku tokarki umieścimy nie tylko i wyłącznie części wykonane z metalu. Surowcem, z którego wyczarujemy cudowne rzeczy jest drewno. Jedno spojrzenie wokół siebie wystarcza, by zaobserwować drewniany przedmiot wytoczony na tokarce. Kolumna lampy nocnej. Nogi stołu, taboretu, gałka przy szufladzie. A także niepozorna podstawka pod jajko „na miękko”. Następną obróbką stosowaną żeby nadać końcowy kształt wielu tworzywom jest frezowanie. Przesuń palcem po krawędzi lustra albo blatu, a przekonasz się o tym na własnej skórze. Jeśli twój palec pozostał nienaruszony, to zapewne dlatego, iż krawędź była poddana frezowaniu. Po struganiu drewno posiada tak ostry brzeg, że z wielką łatwością, niczym skalpel, przetnie skórę. Usługi frezarskie dają nam wiele możliwości. To nie tylko obrabianie nierównych krawędzi metalu, szkła czy drewna.

Usługi frezarskie Warszawa, to również nacinanie, bądź wybieranie wszystkich kształtów z powierzchni materiału. Grawerowanie także jest formą frezowania. Frezując i tocząc nadajemy materiałowi końcowego blasku wgryzając się w powierzchnię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top